Ara

Ufkumuz Kur’ân ve Sünnet Olsun

Ufkumuz Kur’ân ve Sünnet Olsun

Ufkumuz Kur’ân ve Sünnet Olsun

Hepinizi Allâh’ın (cc) selâmı ile selâmlıyoruz. Yeni bir sayının tâzeliğini ve heyecânını sizlerle birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu sayımızda “Ufukta Görünen” konusunu dosyamızda işlemeye gayret ettik.

Müslüman büyük düşünen, büyük hedefleri olan ve bu hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalışan ufuk insanıdır. Zîrâ o, Ufuk Peygamberinin ümmetidir. O Peygamber ki bu dünyâdan giderken ümmetine iki büyük emânet bırakmış ve bu iki emânete sıkı sıkıya sarılmalarını onlara tavsiye etmiştir: “Size iki emânet bırakıyorum. Onlara sarıldığınız sürece sapmazsınız. Allâh’ın Kitâbı ve Rasûlü’nün Sünneti.” Kitâb ve Sünnete sarılmak, Kitâb ve Sünnet doğrultusunda bir hayat yaşamak mü’minin hem dünyâ hem âhiret kazanımıdır.

Kıymetli Okurlarımız,

Bu sayımıza:

Alemdar “Ufukta Görünen”, Dr. Mehmet Sürmeli “Mekke Müşrikleri Ateist Değillerdi: İnanç Tahlîli”, Prof. Dr. Ali Akpınar Ufkumuz Kur’ân ve Sünnet Olsun”, Prof. Dr. Kadir Özköse Ufuk Dünyâmızın Selâmeti Niyetimizin Sıhhatine Bağlıdır”, Mahmut Eyüpoğlu İslâm’ın Geleceği Aydınlık ve İzzetlidir. Peki Ya Müslümanların!!!???”, Mehmet Nezir Gül Fakîh ve Muallim, Ortopedik Engelli Bir Sahabi: Muaz b. Cebel, Dr. Mehmet Sürmeli El-Adl (cc)”, Prof. Dr. Musa Yıldız Silsile-i Sâdât-ı Kirâm 6. Ebu’l-Hasan Harakânî (ks)”, Mustafa Özçelik “Yûnus Emre’de Akıl ve Gönül”, Hamdi Hatipoğlu “Suçlar ve Cezâlar”, Prof. Dr. Musa Yıldız “Îmân’ı Bize Öğreten İmam Ebû Mansûr Mâtürîdî (rha)” ve son olarak Asuman Düzgün “Çocuklarda Arkadaş İlişkisi” başlıklı makâleleriyle değer kattılar.

Rabbimiz (cc) ufkumuzu Kur’ân ve Sünnet’ten ayırmasın inşâallah.

Ve minallâhi’t-tevfîk                                                                                       Hasan HAFİF

Abone Ol

En son haberleri doğrudan gelen kutunuza alın. Asla spam yapmayız!

Sosyal Medya Hesapları

Mesaj Bırak