Ara

Editör'den...

Editör'den...

Âkif’in (rh.a) “Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan şühedâ.” dediği vatanımızın her türlü tehlikeden kurtulması için bir araya gelmekten, birlik ve berâberlik temin etmekten başka bir çâre yoktur. Alemdar

Savunma Sanayiinin Önemi

Ülkemizin, jeopolitik yapısı nedeniyle maruz kaldığı tehditlerin büyüklüğü, diğer ülkelerden çok fazladır. Her türlü tehdide karşı caydırıcılık sağlayacak güçlü bir orduya sahip olmak kaçınılmazdır. Güçlü bir orduya sahip olunabilmesi için ise gerektiğinde vatanı için seve seve canını vermeye hazır olan insan kaynağı ve modern silah ve teçhizat önem arz eder. Modern silah ve teçhizat için de güçlü bir savunma ve havacılık sanayisine sahip olunması gerekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’ni oluşturan insan kaynağının gücünden bir şüphemiz yoktur. Ancak daha modern silah ve teçhizat için, Türk savunma ve havacılık sanayisinin daha da güçlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Derğerli Okurlarımız,

Mü’minler, her zaman düşmanlarıyla olabilecek savaşa hazırlanıp tedbirlerini almalıdırlar. Savaşa hazırlıklı olmak ille de savaşmak için değil, düşmanı korkutmak/sindirmek/caydırmak için olacaktır. Bu aynı zamanda mü’minler için özgüven sağlayacak, düşmanlarını da onlara saldırmaktan geri durduracaktır.

Bir hadislerinde Peygamberimiz (sav) şöyle buyurur: “Güçlü mü’min zayıf mü’minden daha hayırlı ve Allâh’a daha sevimlidir.” (Müslim, Kader 34.) Burada güçlü mü’min ifâdesiyle hem maddî hem mânevî yönden güçlü olan kastedilmiştir. Evet, îmânî bakımdan güçlü mü’min daha hayırlıdır. İlmî bakımdan güçlü mü’min daha hayırlıdır. Ahlâkî bakımdan güçlü mü’min daha hayırlıdır. Amelî bakımdan güçlü mü’min daha hayırlıdır. Bedenî bakımdan güçlü mü’min daha hayırlıdır. Mâlî bakımdan güçlü mü’min daha hayırlıdır. Her mü’min Yüce Allâh’ın sevgisine mazhar olan hayırlılardan olmak için gayret etmelidir.

Peygamberimiz bizleri güçlü mü’minler olmaya teşvîk ediyor. O halde bizler O’nun bu emirleri doğrultusunda bütün bu alanlarda güçlü olmak için gayret etmeliyiz.

Ve minallâhi’t-tevfîk
Hasan HAFİF

Abone Ol

En son haberleri doğrudan gelen kutunuza alın. Asla spam yapmayız!

Sosyal Medya Hesapları

Mesaj Bırak