Ara

Editör'den...

Editör'den...

Diriliş

Dergimizde bu ay “Yeniden Doğuş” konusu işlenirken Cenâb-ı Hakk’ın lütfettiği doğuşlar ele alındı. Hem Mart Ayı ile baharın gelmesine hazırlanırken hem de Üç Aylar’ın içinde bulunmamız münâsebetiyle rûhumuz da yeniden doğuşlarla dirilmek ister. Bu îtibarla her bir yazarımız sizlerin istifâdesine eşsiz yazılar sundular.

Alemdar;Yeniden Doğuş” başlıklı yazısıyla ölmeden evvel ölme sırrını işledi.

Ali Akpınar;Diriliş Tatbîkâtıyla Diriliş Gününe Hazırlanmak” başlıklı yazısında uykuyla rûhun dirilmesine işâret etti. Âriflerin cesedi kudsî âlemlerde dolaştığı için uykusunda da o güzellikleri tadar.

İdris Kocabaş;Zaman Bilinciyle Zamâna Değer Katmak” başlıklı yazısıyla İbnü’l Vakt oluşa değindi. Sûfîler, dünle avunmak, yarının kaygısına düşmek yerine insanın içinde bulunduğu ânı değerlendirmesini isterler.

Mehmet Sürmeli; günümüzün en önemli konularından biri olan Îtikâdî yönden sapmalara karşı “Kur’ân-ı Kerîm ve Sünnete Göre Müşriklerin Sıfatları” yazısında Ehl-i Sünnet ışığıyla konuyu aydınlattılar.

Kadir Özköse;Tasavvuf Erbâbının Yeniden Doğuş Sanatı” serlevhalı yazısıyla tasavvuf erbâbının hayat görüşünü yansıttılar.

Mustafa Kara;Geçen yüzyılın ikinci yarısında dünyânın farklı ülkelerinden ülkemizdeki dînî eğitim ve öğretime omuz vermek için birçok insan gelip geçmiştir. Kimi Kazan’dan Kahire’den, kimi Bağdat’tan Bosna’dan...” Bunlardan birisi de “Bosnalı Âlim Muhammed Tayyip Okiç”. Mustafa Kara tanıttı, biz de sizlere ulaştırmaktan onur duyarız.

Bursa eşrâfından “Mehmed Safiyüddin Efendi”, Yunus Emre Altuntaş’ın kendisiyle yaptığı mülâkatta; Medeniyet tasavvurumuzda tasavvufun yeri, günümüzde teknoloji, Müslüman ve estetik gibi sorulara cevaplar verdi. Biz ilmine ve saf Türkçesine hayran kaldık; sizler de umarız en iyi şekilde istifâde edersiniz.

Bu temennîlerle yeni sayımız hayırlı ve uğurlu olsun…

Abone Ol

En son haberleri doğrudan gelen kutunuza alın. Asla spam yapmayız!

Sosyal Medya Hesapları

Mesaj Bırak