Ara

Editör'den...

Editör'den...

Kesintisiz Hayır İşleme Şuurunun İfâdesi: Vakıflar

Değerli Okurlarımız, 

Hepinizi Allâh’ın selâmı ile selâmlıyorum. Yeni bir sayının tâzeliğini ve heyecânını sizlerle birlikte yaşamanın mutluğu içerisindeyiz. Bu sayımızda “Vakıflar” konusunu dosya olarak işlemeye gayret ettik.

Vakıf; kendisinden faydalanılması mümkün olan bir malı, sürekli ve ebedî olarak Allâh’ın mülkü olmak üzere tahsîs edip menfaatini ve gelirini, Allah rızâsı için bir hayır cihetine sadaka olarak hîbe etmektir.

Vakfedilen mal, vakfedenin mülkü olmaktan çıkmakta ve artık Allâh’ın emrine ve vakfedenin şartlarına uygun olarak kullanılmak üzere toplumun mülkü hâline gelmektedir.

Kıymetli Takipçilerimiz,

Dosya konumuza; Alemdar “Vakıf İnsan”, Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay “Kesintisiz Hayır İşleme Şuurunun İfâdesi: Vakıflar”, İdris Kocabaş “İslâm’ın Vakıf Anlayışına Vâkıf mıyız?”, Prof. Dr. Ali Akpınar “Vakıf Medeniyetiyle Huzûra Ermek”, Prof. Dr. Ali Çelik “Kur’ân ve Sünnette Vakıf Anlayışının Referansları”, Prof. Dr. Kadir Özköse Vakıf Medeniyeti” ve Servet Yalçın İslâm’da ve Osmanlılar’da Vakıf Anlayışı” başlıklı makâleleriyle değer kattılar.

Rabbimiz hiçbirimizi ölümü unutan, ahireti unutan, Ken­disini unutanlardan etmesin! Âmin.

Minallahi’t-tevfik                                                                        Hasan HAFİF

Abone Ol

En son haberleri doğrudan gelen kutunuza alın. Asla spam yapmayız!

Sosyal Medya Hesapları

Mesaj Bırak