Ara

Editörden / Hasan HAFİF

Editörden / Hasan HAFİF

“Bilim ve Teknolojinin İlâhî Vechesi”

Değerli Okurlarımız, 

Hepinizi Allâh’ın selâmı ile selâmlıyorum. Yeni bir sayının tâzeliğini ve heyecânını sizlerle birlikte yaşamanın mutluğu içerisindeyiz. Bu sayımızda “Bilim ve Teknolojinin İlâhî Vechesi” konusunu dosya olarak işlemeye gayret ettik.

Alemdar “Bir Kab Hacmine Göre Alır”, Muhammed Ali Yapıcı “İslâm Dünya Görüşü ve Bilgi Geleneğinin Teşekkülü”,Prof. Dr. Kadir ÖzköseBilimsel ve Teknolojik Gelişmelere Öncülük Eden Temel Sûfî Yaklaşımlar”, Bilal Bahri Ceran “Modern Bilimin Temeli”,Ferda Ümit Gedil5G-Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz”, Yasin Uçakan “Din Bilime Engel Mi?” başlıklı makaleleri kapak dosyamız için kaleme aldılar…

Kıymetli Okurlarımız,

“Vatan Ancak Vatan İçin Atan Bir Kalbe Sığar.” Mustafa Kutlu

Mart sayımız için son hazırlıklarımızı yaptığımız sıralarda, İdlib’de Kahraman Mehmetçiğimiz olağanüstü bir gayretle, devletimizin ve milletimizin bekâsı için kahramanca mücâdele vermekteler. Kalbleri Vatan aşkıyla atan bu kahraman Mehmetçiklerimizin muvaffak olmaları için Rabbimize duâ ve niyâz ediyoruz.

Şehidlerimiz var… Dünyâlarını değiştirdiler… Derler ya “Uğurlayanlar ağlarken, şehîd güler.” diye. En büyük devlete erdiklerine inanıyoruz Elhamdülillah. Rasûlullah Efendimiz’e (sav) komşu olursunuz inşâallah…

Yâ Rabbi!

Ezanımızı dindirme! Vatanımızı böldürme! Bayrağımızı indirtme! Başımızı eğdirtme! Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirtme! (Âmîn)

Yâ Rabbi!

Birlik ve berâberliğimizi, sabır ve metânetimizi arttır! Acılarımızı dindir, umûdumuzu zafere eriştir! (Âmîn)

Ve minallahi’t tevfik                                                        Hasan HAFİF

Mart 2020, Editörden...

Abone Ol

En son haberleri doğrudan gelen kutunuza alın. Asla spam yapmayız!

Sosyal Medya Hesapları

Mesaj Bırak